Trochę o domu i jego stylu

Działka jest…sąsiedzi choć ubóstwiają beton całkiem fajni ludzie (same młode małżeństwa, my przy nich to już staruchy :P), tak więc budowę czas zacząć.

Prawie rok czasu załatwialiśmy papiery, by przekształcić działkę na budowlaną, dociągnąć prąd, wodę itd. Przez ten cały czas szukaliśmy odpowiedniego projektu domu, chcieliśmy mały (max 100m2 użytkowych ), parterowy dom, z 3 sypialniami, salonem z kuchnią, małym WC, łazienką, garażem i kotłownią. Ważne było dla mnie mieć tez odrębną pralnie i schowek przy kuchni np. na przetwory.  Niby wymagania przyziemne ale żaden z planów gotowych nie spełniał ich. Spotkaliśmy się, więc z kilkoma projektantami, by zaprojektować indywidualny projekt naszego wymarzonego domu. Nie rezygnowaliśmy jednak z poszukiwać w internecie gotowego projektu, gdyż wiadomo cena tego indywidualnego była niemal dwukrotna. I udało się! Mąż znalazł, a ja od razu się w nim zakochałam.

Nasz projekt ——->
http://www.domdlaciebie.com.pl/projekty-domow-parterowych-z-poddaszem-do-adaptacj/hirek-trend,585.html  
    …..nanieśliśmy tylko kilka poprawek jak np. wielkość okien, czy ilość okien dachowych. Dom jest prosty, jak dla mnie bardzo funkcjonalny i wystarczający dla naszej 4 osobowej rodzinki. W razie gdyby jednak miała ta rodzinka się powiększyć, mamy możliwość użytkowania poddasza, póki co będzie nam służył jako suszarnio – składzik :lol:

Jak i z czego budowany będzie dom wybierał mąż, wiem tyle, że to pustaki zwane Ytong. Dach, okna i drzwi od początku marzyły nam się w kolorze antracytowym/ czarnym/ grafitowym. Elewacja będzie częściowo drewniana, więc aby nie przekombinować dach tez musiał być wyjątkowy w swej prostocie :-P Wybraliśmy, więc panele dachowe w rąbek stojący. Okna miały być założone przed świętami, jednak zostaliśmy poinformowani, że odbędzie się to 4 kwietnia…czekam więc cierpliwie. Drzwi zewnętrzne i garażowe zamówione, będą dopiero około czerwca-lipca :/ Nic trzeba będzie wstawić drzwi zastępcze a garażowe zadeskować.

Muszę się też pochwalić, że połowę wykonanej pracy już w naszym domu, mój mąż wykonał sam, z lekką pomocą mojego i jego taty. Sam pobudował ścianki działowe, przygotował wszystko pod hydraulikę, sam rozprowadzi prąd, od podstaw położyli dach i wiele innych drobniejszych prac. Jestem z niego mega dumna !!!  W najbliższym czasie….położenie tynków (to już mąż postanowił pozostawić fachowcom) i z tego co kojarzę to już chyba ogrzewanie podłogowe, wylewka itd itd.

Styl naszego domu będzie pomieszany… eklektyczny. Oboje z mężem mamy takie same gusta tak, więc będzie to mieszanka wnętrza: rustykalnego, skandynawskiego, vintage, prowansalskiego, jak również odrobina loftu. Zanim zaczęliśmy budować dom, marzyliśmy o drewnianej wiejskiej chacie, z kominkiem i belkami pod sufitem.  Przechodząc do czynów jest jak widać… jednak dzięki tym wszystkim dodatkom: drewnianej elewacji, drzwiami wejściowymi i wewnętrznymi które będą również drewniane, belkami pod sufitem w salonie, kominkiem wolnostojącym -typu koza, panelach na wzór odrapanej starej deski i wiele wiele innym szczegółom, nasz dom będzie przypominał naszą wymarzoną wiejską chatkę. :-D

Na zakończenie kilka fotek które wynalazłam w necie, a które stały się mą inspiracją.

12342837_10201225396274072_422043152818244541_n idealne-rozwiazanie kwintesencja-stylu-skandynawskiego_1613021 oswietlenie nad bufetem product-245 schody to-sie-nazywa-wietrzenie w4zPV1zoiHbVkIMNPX wymarzona zagłówek

Anne ;)

Jedno przemyślenie na temat “Trochę o domu i jego stylu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>